Funkcja „Kup reklamę tutaj”

2.08.2011  |  Autor: Robert Sadowski

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy nową funkcjonalność o nazwie „KUP reklamę tutaj” dostępną w skryptach Adkontekst. W ramach tej opcji boksy reklamowe z metką tekstową oraz o szerokości większej niż 60 pikseli, wzbogacone zostały o nowy link „KUP reklamę tutaj”, znajdujący się w tej samej linii, co metka Adkontekst.

Po kliknięciu w ten link potencjalny reklamodawca Państwa serwisu może w łatwy sposób stworzyć i uruchomić kampanię reklamową z poziomu layera emitowanego na Państwa stronie. Model sprzedaży został tak przygotowany, aby skrócić proces zakupu kampanii do niezbędnego minimum (sprzedawane są pakiety kliknięć w opcji: na danym serwisie, w kategorii tematycznej lub w całej sieci). Dodatkowym usprawnieniem jest możliwość płatności online.

kup-reklame-tutaj

Narzędzie „KUP Reklamę tutaj” maksymalnie upraszcza zakup powierzchni reklamowej udostępnionej przez Państwa w ramach programu Adkontekst. Dodatkowo sugerowane ceny za kliknięcie w proponowanych pakietach zostały przygotowane tak, aby CPC było wyższe niż osiągane u Państwa średnie CPC w danej kategorii. Docelowo pozwoli to stymulować wzrost Państwa przychodów. Z drugiej strony ceny za pakiet kliknięć są tak skalkulowane, aby nie stanowiły bariery wejścia dla reklamodawców MSP.

Link będzie aktywny dla placementów, w których obsługiwana jest metka tekstowa wewnątrz formy reklamowej. Program nie wymaga zatem żadnego dodatkowego zaangażowania z Państwa strony.

Wstawienie boksów reklamowych w przykuwających uwagę miejscach, tak, aby zachęcały do wykupienia reklamy na stronie ułatwi potencjalnym reklamodawcom dostęp do Państwa powierzchni reklamowej. Gdyby jednak ktoś z Państwa chciał wyłączyć tę opcję, jest to możliwe z poziomu Panelu wydawcy, we właściwościach poszczególnych kanałów.

Dodaj komentarz

nasze marki: