naszemiasto_screen_Contentstream

Właściciele serwisów www chcą, by wizyty na ich stronach były możliwie długie i głębokie. Jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia tego celu jest stosowanie Modułu Rekomendacji Treści ContentStream. W tym wpisie przedstawimy kilka wskazówek, jak skutecznie go używać. 

Moduł z rekomendowanymi (polecanymi) treściami stworzony przez ContentStream to darmowe rozwiązanie, które umożliwia wydłużenie i pogłębianie wizyt w ramach danego serwisu, a jednocześnie gwarantuje dodatkowy zysk dla wydawcy. Zarabianie jest możliwe dzięki emitowaniu w boksie obok zajawek artykułów pochodzących z danego serwisu jednego linka content marketingowego (płatnego) pochodzącego od klientów komercyjnych promujących swój kontent w sieci ContentStream.

Miejsce wdrożenia i kolorystyka

Skuteczność boksu może się różnić, w zależności od tego, jak zostanie wdrożony. Z naszych doświadczeń wynika, że Moduł Rekomendowanych Treści najlepiej sprawdza się tuż pod treścią poszczególnych artykułów. Jest to najbardziej naturalne miejsce. Gdy internauta dochodzi do końca czytanego tekstu natrafia na podpowiedzi („zajawki”) innych artykułów. Moduł dobiera je analizując kilkanaście parametrów, m.in.:

  • kontekst– zbieżność tematyczna artykułów
  • zainteresowania czytelnika– analizowane indywidualnie, w oparciu o jego historyczne zachowania w sieci
  • świeżość– premiowanie najnowszych treści
  • popularność– klikalność w poszczególne artykuły w serwisie (zaawansowana analiza CTR)

Równie ważny jest wygląd Modułu – dopasowanie do strony. Kolor tytułów w boksie powinien być identyczny jak kolory klikalnych elementów na stronie. Dzięki temu internauta nie ma wątpliwość, że prezentowane treści są elementami klikalnymi – a to z kolei zwiększy ich skuteczność.

Warto także testować różne rodzaje nagłówków umieszczonych nad boksem. Wyniki mogą się różnić w zależności od tego, czy prezentować będziemy np. „czytaj także”, „zobacz ciekawe artykuły”, czy „polecamy artykuły”. W tym miejscu warto się również zastanowić, jak mocno wyróżnić je na stronie. Większa czcionka może podnieść widoczność i jednocześnie skuteczność boksu.

Po odpowiednim wdrożeniu Modułu mamy pewność, że będzie się poprawnie prezentował na różnych ekranach, a nawet na urządzeniach mobilnych. Jest to możliwe ponieważ skrypt jest responsywny – automatycznie dopasowuje się do szerokości ekranu, na którym jest prezentowany.

Dlaczego warto stosować Moduł ContentStream?

  • wzrost usability serwisu (czytelnik nie musi wracać do głównego menu po przeczytaniu artykuły, ponieważ tuż pod nim otrzymuje odpowiednie podpowiedzi innych treści)
  • dłuższe i głębsze wizyty (internauta łatwiej odkryje bogactwo kontentu Twojej witryny)
  • dodatkowo zarabiasz
  • jest w pełni darmowy

Doświadczenia zespołu ContenStream pokazują, że średni CTR (współczynnik kliknięć do wyświetleń) dla treści własnych wydawcy prezentowanych w boksie, w zależności od rodzaju wdrożenia, najczęściej osiąga przedział 3%-15%.

Jeśli masz pytania lub chciałbyś przetestować Moduł Rekomendowanych Treści ContentStream napisz do nas – kontakt@contentstream.pl

Dodaj komentarz

nasze marki: