Zapraszamy do drugiego wpisu dot. porad optymalizacyjnych ContentStream. W pierwszym zajęliśmy się umiejscowieniem widgetu na stronie, wyborze jego kolorystyki i kształtu. W tym przedstawiamy kilka innych cennych wskazówek, które powinny przełożyć się na wzrost Waszych zysków.

Belka informacyjna: Czytaj więcej / Najciekawsze artykuły

Bardzo istotnym bodźcem dla internautów do kliknięcia w „zajawkę” artykułu w boksie ContentStream może być odpowiednie jego zatytułowanie. Potwierdzają to przykłady serwisów, które zdecydowały się dodać nad widgetem tekst, np. „Czytaj więcej”, „Zobacz również”, „Czytaj także”, „Ciekawe artykuły”, „Polecane artykuły”, „Przegląd prasy”, „Najnowsze z internetu”. To dobre sugestie, dla czytelnika, który nie musi się „domyślać”, co znajduje się w boksie. Warto zauważyć, że bardzo podobnie postępują największe portale. One też umieszczają nad listą dodatkowych artykułów krótką informację, np.:

„Zobacz więcej – w serwisach WP”
„Zobacz także” – na Onet.pl
„Zobacz również” – na Interia.pl

Słowa kluczowe, czyli jak uzyskać dobry kontekst

Nie możemy zapominać, że internauci klikają tylko w te treści, które ich interesują. Kluczowe jest zatem, by „zajawki” artykułów ContentStream dobrane były kontekstowo (podobnie) do treści danego serwisu. W Panelu Wydawcy mamy do wyboru kilka opcji dopasowania słów kluczowych. Pierwszy „kontekstowy” analizuje treści na Twojej stronie i automatycznie dopasowuje „zajawki” artykułów w boksie. Drugi „słowa kluczowe” umożliwia Ci samodzielne wpisanie słów, po których będą kontekstowo dobierane „zajawki” artykułów. Dzięki temu można doprecyzować charakter i kontekst serwisu oraz nakierować system emitujący artykuły na zainteresowania użytkowników. Trzecie rozwiązanie to połączenie tych dwóch metod, przy tworzeniu boksu w panelu widoczne jako „Kontekst + Słowa kluczowe”.

Podsumowując, ContentStream daje wiele możliwości edycji wyglądu boksów i doboru słów kluczowych. To od Wydawcy zależy, jak bardzo wykorzysta potencjał widgetu. Zachęcamy zatem do eksperymentowania z formą i umiejscowieniem boksów w serwisie. Jeśli masz wątpliwości, jak to skutecznie zrobić, skontaktuj się z konsultantem NetSprint kontakt (at) contentstream.pl

Dodaj komentarz

nasze marki: