zarobki Adkontekst ContentStream

Kiedy mogę spodziewać się przesłania PIT-u do rozliczenia za rok 2015? Czym bliżej kwietnia, tym wydawcy coraz częściej nas o to pytają. W tym wpisie wyjaśniamy wątpliwości dotyczące rozliczeń.

Rozliczenie podatku dla działalności oraz osób fizycznych

W przypadku firm, w tym również jednoosobowych działalności gospodarczych, przedsiębiorca w wyniku zawarcia umowy na dzierżawę powierzchni emisyjnej wystawia co miesiąc faktury i zobowiązany jest do samodzielnego rozliczenia z tytułu przychodu (wartość zgromadzonych środków na koncie Wydawcy to kwota netto faktury).

Inaczej rozliczenie dzierżawy powierzchni emisji Adkontekst i ContentStream odbywa się dla osób fizycznych. Powinny one określić, czy przychód z tytułu uczestnictwa w programie jest większy niż kwota (co roku ustalana jest nowa stawka), po przekroczeniu której przypada obowiązek zapłacenia podatku dochodowego. Co ważne, przy ustalaniu tej kwoty nie uwzględnia się innych dochodów podatnika, np. umowy o pracę. Dopiero z chwilą osiągnięcia przez podatnika dochodu przekraczającego tę kwotę jest on zobowiązany do składania co miesiąc deklaracji podatkowej. Jeżeli więc dochody z tytułu dzierżawy w ciągu roku nie osiągną tej kwoty, Partner nie będzie miał obowiązku odprowadzania zaliczek z tego tytuły w ciągu  roku podatkowego. Rozliczenie podatku nastąpi dopiero przy rozliczeniu rocznym w kwietniu.

Dowiedz się więcej: jak wypłacić zysk z Adkontekst i ContentStream

Rozliczenie roczne

Każdy, kto uzyskał w ubiegłym roku dochód, powinien pamiętać o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. PIT za 2015 rok trzeba złożyć nie później niż do końca kwietnia.

Netsprint S.A. nie wysyła wydawcom żadnych rozliczeń. Partner rozlicza się indywidualnie ze swoim Urzędem Skarbowym. Sugerujemy, by każdy Wydawca samodzielnie skonsultował sposób rozliczenia podatku we własnym Urzędzie. Może również skorzystać z porad konsultantów Krajowej Informacji Podatkowej; Infolinia – 801 055 055 (dla tel. stacjonarnych) oraz (22) 330 0330 (dla tel. komórkowych). Więcej informacji na www.kip.gov.pl.

Dodaj komentarz

nasze marki: