W poniższym wpisie przedstawiamy krótką instrukcję, jak stworzyć Boks reklamowy w Nowym Panelu Wydawców.

Na początek wejdź w zakładkę “reklamy” na górze Panelu, a następnie użyj przycisku “powierzchnie reklamowe – dodaj”,  który znajduje się  po jego prawej stronie.

Jesteś już w odpowiednim widoku. Przy typach powierzchni zaznacz Boks (czerwone zaznaczenie), a następnie nazwij swoją powierzchnię (zielone zaznaczenie).

Kolejny krok to przypisanie do powierzchni odpowiedniego kanału. Możesz przypisać już istniejący lub stworzyć nowy kanał (niebieskie zaznaczenie). Przy tworzeniu kanału zwróć uwagę, aby przypisać pasującą do Twojego serwisu kategorię tematyczną, a także rodzaj emitowanych reklam.

Teraz przejdź do wyglądu boksu (żółte zaznaczenie). Zacznij od ustalenia rozmiaru boksu, możesz skorzystać z przygotowanych przez nas szablonów lub stworzyć własny. Następnie określ kolorystykę boksu – tu także możesz skorzystać z gotowego szablonu lub przygotować własną kolorystykę. W następnej zakładce wybierz rodzaj “metki” jaka będzie się emitować przy boksie, rodzaj jego narożników, a także zdecyduj, czy przy reklamach ma się wyświetlać url.

Twój boks jest już gotowy. Koniecznie zapisz powierzchnię reklamową, którą stworzyłeś (czarne zaznaczenie). Teraz pobierz skrypt (kod) boksu i zamieść go na swojej stronie. Od wklejenia skryptu na serwis do wyświetlenia się reklam na stronie może minąć kilka minut.

Jeśli chcesz emitować reklamy Adkontekst w formie wysuwanego layera lub na zdjęciach napisz do nas na adres wydawcy(at)adkontekst.pl

Czytaj również:

Nowy Panel Wydawców Adkontekst – jak stworzyć Intertext?

Dodaj komentarz

nasze marki: