Rozliczenie podatku z tytułu dzierżawy powierzchni emisji reklamowej Adkontekst różni się w zależności od tego, czy Wydawca przystąpił do programu jako firma lub osoba prywatna.

W przypadku firm, w tym również jednoosobowych działalności gospodarczych, przedsiębiorca w wyniku zawarcia umowy na dzierżawę powierzchni reklamowej wystawia co miesiąc faktury i zobowiązany jest do samodzielnego rozliczenia z tytułu przychodu (wartość zgromadzonych środków na koncie Wydawcy to kwota netto faktury).

Inaczej rozliczenie dzierżawy powierzchni emisji reklamowej Adkontekst odbywa się dla osób fizycznych. Powinny one określić, czy przychód z tytułu uczestnictwa w programie Adkontekst jest większy niż kwota (co roku ustalana jest nowa stawka), po przekroczeniu której przypada obowiązek zapłacenia podatku dochodowego. Co ważne, przy ustalaniu tej kwoty nie uwzględnia się innych dochodów podatnika, np. umowy o pracę.  Dopiero z chwilą osiągnięcia przez podatnika dochodu przekraczającego tę kwotę jest on zobowiązany do składania co miesiąc deklaracji podatkowej. Jeżeli więc dochody z tytułu dzierżawy w ciągu roku nie osiągną tej kwoty, Partner nie będzie miał obowiązku odprowadzania zaliczek z tego tytuły w ciągu roku podatkowego. Rozliczenie podatku nastąpi dopiero przy rozliczeniu rocznym w kwietniu.

Firma NetSprint.pl nie wysyła Partnerom żadnych rozliczeń. Partner rozlicza się indywidualnie ze swoim Urzędem Skarbowym. Sugerujemy, by każdy Wydawca samodzielnie skonsultował sposób rozliczenia podatku we własnym Urzędzie. Może również skorzystać z porad konsultantów Krajowej Informacji Podatkowej; Infolinia – 801 055 055 (dla tel. stacjonarnych) oraz (22) 330 0330 (dla tel. komórkowych) czynna jest od pon. do pt. w godz. 7.00 – 18.00. Więcej informacji na www.kip.gov.pl.

Czytaj również:

Umowy, faktury, prowizje. Czyli kiedy i jak wypłacić zyski z Adkontekst?

Dodaj komentarz

nasze marki: