13

Intertext daje możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy na powierzchni, gdzie dotychczas nie było miejsc reklamowych. Przybiera postać boksu reklamowego, który ukazuje się użytkownikowi serwisu po najechaniu przez niego kursorem na wyróżnione w tekście słowo. Intertext przeznaczony jest zatem przede wszystkim dla Wydawców, którzy publikują artykuły, porady, opisy. Do tej grupy trzeba oczywiście zaliczyć blogerów. Większość z nich korzysta z najpopularniejszych platform. Wdrożenie na nich Intertextu nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Najprostszym sposobem jest wdrożenie Intertextu na całego bloga na raz, bez konieczności tagowania/wskazywania konkretnych obszarów. Aby móc tak zrobić powinieneś zalogować się do Panelu Wydawcy Adkontekst, a następnie dodać kanał emisji Intertext. Teraz stwórz reklamę, która będzie do niego przypisana. Przy tej czynności powinieneś zaznaczyć celkę „wszystkie” przy elementach, w których wyświetlana będzie reklama. Teraz możesz skopiować wygenerowany skrypt i umieścić na swoim blogu. W większości przypadków wystarczy wstawić go w stopkę/boczną szpaltę lub miejsce, gdzie są np. statystyki.

Intertext na blox

W przypadku platformy blox wejdź do edycji bloga, kliknij w zakładkę „ustawienia”, a następnie „boczną szpaltę”. W „dodatkach” wklej wygenerowany wcześniej skrypt. Bardzo ważne jest, aby został on dodany na samym końcu – po ostatnim oznaczonym elemencie strony, a w przypadku braku oznaczenia po całym istotnym kontencie.

Intertext na blogspot

Aby rozpocząć emisję Intertextu na platformie blogspot po zalogowaniu wejdź do zakładki „układ”, a następnie wybierz gadżet HTML/JavaScript i dodaj go w dowolnym miejscu. Na koniec wklej wygenerowany wcześniej w Panelu Wydawcy skrypt Intertext.

Intertext na wordpress

W blogach zbudowanych na wordpress skrypt Intertext można wstawić w stopkę.

Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu pod wpisem.

Komentarze

 1. Beata Nowak

  Dzień dobry, mam pytanie dotyczące miejsca wstawienia kodu Intertext w blogu WordPress. Poniżej umieściłam ostatnie pola „stopki”, bo domyślam się, że powinien on znaleźć się przed „body”. Będę wdzięczna za podpowiedź,w którym miejscu go wstawić.
  Pozdrawiam Beata

  (function() {
  var ga = document.createElement(‚script’); ga.type = ‚text/javascript’; ga.async = true;
  ga.src = (‚https:’ == document.location.protocol ? ‚https://ssl’ : ‚http://www’) + ‚.google-analytics.com/ga.js’;
  var s = document.getElementsByTagName(‚script’)[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
  })();

 2. Marek

  Proszę spróbować wkleić gotowy skrypt reklamowy (wygenerowany w Panelu Wydawcy Adkontekst) w kokpit->wygląd->widgety. Tu należy wybrać widget tekstowy, php lub html i wkleić skrypt reklamowy. Intertext pojawi się we wszystkich wpisach na stronie/blogu.

  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

nasze marki: